Haber

Polis ve Polisten motosiklet denetimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Zabıta Güçleri ile birlikte Cumhuriyet Bulvarı’nda motosikletleri kontrol etti.

Kocaeli Büyükşehir Polisi, araç trafiğine kapalı alanlarda motosiklet kullanan sürücülerin girmesine izin vermiyor. Bu kapsamda polis ekipleriyle yapılan son kontrollerde sürücüler uyarıldı.

ÖNCELİKLİ YAYA

Vatandaşların şehrin her köşesinde gönül rahatlığıyla vakit geçirmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanlar, bisiklet yolları ve yürüyüş yollarında yasak olan motosikletlere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Yayalar için de kaza riski oluşturan bu motosikletlilere dur diyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, devriye gezen sürücülere her zaman yol vermiyor.

CUMHURİYET CADDESİ DENETİMİ
Özellikle vatandaşların yoğun olduğu saatlerde araç trafiğine kapatılan alanları motosikletçilerin kullanmaması için denetimler sürüyor. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Polis ekipleriyle birlikte Cumhuriyet Bulvarı’nda yaya güvenliğini bozacak şekilde kural ihlali yapan motosiklet ve scooter sürücüleri için kontrol yaptı.

SÜRÜCÜLER UYARILDI

Güvenlik gruplarıyla birlikte gerçekleştirilen kontrollerde sürücüler, yayaların kullandığı veya yaya önceliğine sahip alanlarda araç kullanmamaları ve kurallara uymaları konusunda uyarıldı. Gruplar tarafından sürücüler araç yollarına yönlendirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberyumurtalik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu