Haber

Ahmet Nur Çebi play-off sistemi iddialarını yalanladı

Beşiktaş, Ahmet Parıltı Çebi’nin Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında playoff önerdiği iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

Siyah beyazın açıklaması şu şekilde:

“Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında play-off sistemi ile Spor Toto Üstün Lig Şampiyonu belirlenmesini önerdiği iddiasıyla yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alan haberler tamamen asılsızdır.

Genel Başkanımız Ahmet Parıltı Çebi’nin toplantıda iddia edildiği gibi bir talebinin olmadığını belirtir, masa başında kasten üretildiğini düşündüğümüz asılsız haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz.”

Beşiktaş hangi haberi yalanladı?

Sözcü’de yer alan habere göre; Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’nin lig şampiyonunun play-off sistemine göre belirlenme talebi desteklendi. Galatasaray ve Fenerbahçe bu teklife karşı çıksa da diğer kulüpler play-off sistemini memnuniyetle karşılıyor.

Kulüpler, Hatay ve Gaziantep’in ligden çekilmesiyle birlikte haksız rekabet ortamının ortaya çıktığını ve eşitlik unsurunun ortadan kalktığını savunuyor.

KBV’nin ortak karar almaması nedeniyle kulüplerin TFF’ye bireysel başvuruda bulunacağı ve 2011-12 döneminde olduğu gibi 2011-2012 sezonundaki play-off maçları sonunda şampiyonun belirlenmesinin isteneceği öğrenildi. ligin sonu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu