Haber

TDV’den 5.200 yetim öğrenciye eğitim yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, yetim öğrencilerin yaş ve eğitim kümelerine göre üç farklı set hazırlandığını kaydetti.

Turan, okul çağındaki yetim öğrencilere destek olmak amacıyla hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan eğitim destek paketlerinin vakfın kadın ve gençlik kolları, misyonerler ve gönüllüler aracılığıyla kapı kapı dağıtılmaya başlandığını söyledi. Turan, dağılımda deprem bölgelerine öncelik verdiklerini vurguladı.

‘TÜM İHTİYAÇLAR BU SETTE’

Yetimlere her konuda destek olmaya çalıştıklarını belirten Turan, şöyle konuştu: “Rabbimizin emaneti olan yetimlerimize sahip çıkmak, onları geleceğe hazırlamak ve eğitim sürecindeki eksikliklerini tamamlamak için üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Bu anlamda hayırseverlerimizin destekleriyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseye devam eden yetim öğrencilerimiz için üç farklı eğitim destek seti hazırladık. Öğrencimizin ihtiyacı olan ne varsa bu sette mevcuttur. “Vakfımızın personeli ve gönüllüleriyle birlikte yetimlerimizin evlerini ziyaret edip hazırlanan setleri dağıtıyoruz.”söz konusu.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ YETİMLER UNUTULMAYACAK

Turan, deprem bölgeleri de dahil olmak üzere 22 ilde bu projeden vakfın himayesindeki yetim ve kardeşlerinden oluşan toplam 5.200 öğrencinin yararlanacağını belirtti. Turan,

“Rabbimizin bize emaneti olan yetimlerin eğitim hayatlarına özel önem veriyoruz. Yarım asra yakın süredir iyilik yolunda yürüyen Vakfımız, yetimleri korumak, yaralarını sarmak, eğitim hayatlarındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve geleceklerine umut olmak için çalışmalarını sürdürüyor.”dedi.

Turan, yetim öğrencilere eğitim hayatlarında destek olmak isteyen hayırseverler “YETİM”5601’e mesaj yazarak veya bagis.tdv.org adresinden online bağış yaparak 25 TL takviye verebileceğini söyledi.

sarioglanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu