Haber

Akşener, İmamoğlu’nun ceza almasına neden olan şu sözü kullandı: Dokunulmazlığım yok, buyurun.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından üretimi tamamlanan 13 istasyondan oluşan 14,5 kilometrelik Dudullu-Bostancı metro sınırı açıldı. Açılış töreninde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na 6 masa başkanından biri olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu eşlik etti.

“BU NORMAL BİR AÇILIŞ DEĞİL”

İmamoğlu’nun ardından açıklama yapan Akşener, “İnşallah birileri iradenizi görür. Pahalı genel başkanlarımız, siyasi partilerimizin çok pahalı temsilcileri, belediye meclis üyelerimiz bugün buraya bir açılış için geldik ama bu sıradan bir iş değil. Açılıyor.Bu açılışlara biraz can sıkalım mı?Bizim belediye başkanımız can sıkıcı bağırsaklarından dolayı yasaklı.Biz sandıkta değiştireceğiz,helal oyumuzla değiştireceğiz onun için korkuyorlar denildi. , “Bir şey olmadıysa, bir şey oldu.” Allah razı olsun” dedi.

“‘KIZIM’ DEDİM, SİZİ BEKLİYORUZ”

Akşener sözlerine şöyle devam etti: “Ne var ki bu abidik gubidiklere karşı hazırlıklı olmamız gerekiyordu ama önlem almamız gerekiyordu. Önlem alınca ağabeyler sinirlenip yere yapışırdı. 13.500 oy topladık sonra 800.000 oy farkla erkekleri ve kadınları yeniden seçtik.Aptallara bakın 13 bin.Belediye başkanının ortasındaki güç farkını bilmeyen aptallara bakın lider, 500 oy farkla seçilen, 805 bin oy farkla seçilen belediye başkanı.Sonra aptal dediğimde kızıyorlar, dokunulmazlığım yok dedim, aptal dedim.

“DARBE DÖNEMİNDE BİLE CEPHANELERİN DÜĞMELERİNİ KOYACAK ZAMAN OLMADI”

Bu ülkede vesayetle, darbelerle, sopalarla karşılaştık. Darbe dönemlerinde bile, darbe döneminden sonra bile cüppelere düğme dikildiği bir dönem hiç olmadı. Bu yüzden kazanmak zorundaydık. Yargının tarafsız yargısı için kazanmak zorundaydık.

“EKREM BAŞKAN ÜZERİNDEN HEPİMİZİN İRADESİ sınanıyor”

Hepimizin iradesi Ekrem Önder üzerinden sınanıyor. Sonra bir yolculuk başlayacak. Bir İstanbullu olarak söylüyorum ki İmamoğlu’nu verirsek, bu belediye başkanlarının çalışmalarını engellemek için her türlü haksızlığa engel olmazsak bize yazık olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu